ראשון עד חמישי: 8:00 - 17:30

התקשרו עכשיו

מה זה טיסת לואו קוסט

טיסות לואו קוסט הפכו להיות נפוצות מאוד בעיקר בעשור האחרון, בעקבות כניסתן של חברות תעופה חדשות חוקי המשחק השתנו לחלוטין. טיסות לואו קוסט יכולה להביא איתה לא מעט יתרונות ולהוזיל באופן משמעותי את עלויות הטיול שלכם, אך חשוב מאוד להיות זהירים על מנת למקסם את הפוטנציאל הטמון בטיסות הללו. במאמר הבא תקבלו את כל המידע הנחוץ לכם על טיסות לואו קוסט, וכיצד תוכלו לקבל את ההחלטות הנכונות ביותר אשר יהפכו את הטיול שלכם לטיול חלומי! 

רוצה לטוס לחו"ל בזול?

פיתחנו מנוע חיפוש אשר משווה מחירים בין האתרים הנבחרים להשוואת טיסות בשוק ומציג העשור האחרון הביא איתו לא מעט שינויים בתחום התעופה, חלק מהשינויים הוגדרו בתור שינויים חיוביים וחלק מהשינויים הוגדרו בתור שינויים שליליים. נתחיל מהשינויים הפחות הטובים, כאשר לא מעט חברות תעופה וותיקות נאלצו לפשוט את הרגל ולבטל כמות גדולה של טיסות ללקוחות מכל רחבי העולם. לא מעט קווי תעופה שהיו נפוצים מאוד עד לאותה תקופה חדלו מלהתקיים, דבר שהותיר חלל גדול.

אל החלל הגדול הזה נכנסו חברות הלואו קוסט, חברות תעופה אשר דוגלות במתן שירותים בסיסיים אך באותה נשימה הן מספקות גם מחירים זולים מאוד אשר בעקבות כך יעדי טיסה רבים בעולם הפכו להיות דבר שבשגרה. כיום חברות הלואו קוסט תופסות נתח מרכזי בכל הקשור להכנסות של חברות התעופה בעולם כולו, ולא מעט חברות לואו קוסט חדשות יחסית הפכו להיות מחברות התעופה המובילות ביותר בעולם נכון להיום.

אם עד לא מזמן חברות לואו קוסט היו בעיקר אלה שסותמות את החורים שהותירו חברות התעופה הגדולות, כיום הן כבר הפכו להיות שחקניות עצמאיות בשטח. הן מפעילות עשרות רבות של קווי תעופה מישראל לעולם כולו, וישנן חברות תעופה לואו קוסט אשר מחזיקות בבלעדיות עם קווי תעופה נחשקים מאוד אצל הישראלים. כך שחשוב מאוד להתייחס אליהן בכבוד הנדרש ולהבין כי לא מדובר בעוד סתם גימיק חולף, אלא בטרנד שהולך להישאר איתנו שנים רבות – וביכולותינו ליהנות מטיסות זולות ליעדים רבים בכל רחבי העולם בלחיצת כפתור. אך חשוב מאוד להתנהל בצורה חכמה כאשר מדובר על חברות לואו קוסט, כי כל טעות שאתם תעשו עלולה לעלות לכם ביוקר.

מה זה טיסות לואו קוסט?

הבשורה המרכזית שעומדת מאחורי חברות הלואו קוסט זה הוזלה משמעותית של עלויות הטיסה ליעדים שונים ברחבי העולם. החברות הבינו כי חלק נכבד מעלויות הכרטיס נובעת מהשירותים הנוספים הניתנים לנוסעים, ולכן הוחלט לצמצם בצורה דרסטית את השירותים הללו, כך שיהיה ניתן באותה נשימה גם להוזיל באופן משמעותי את עלויות הטיסה.

כך שכל נוסע רשאי לבחור אילו שירותים להוסיף, מתוך הבנה כי כל שירות שהוא מקבל כולל בתוכו גם העלאה של המחיר אותו הוא יאלץ לשלם על הטיסה. אם בעבר לנוסעים לא הייתה אפשרות לבחור שירותים אלו, כיום הכוח נמצא בידיים של הנוסעים והם רשאים להחליט עד כמה הם מוכנים להשקיע או מעוניינים להשקיע לקראת כל טיסה. ישנם מקרים שבהם מחירי הטיסות ירדו בחצי מחיר רק בגלל ההורדה של השירותים הנוספים אשר היו מייקרים בצורה דרסטית את מחירי הטיסות לכל רחבי העולם.

כאשר ההחלטה נמצאת בידיים שלכם, באופן אוטומטי ההרגשה שלכם תהיה הרבה יותר טובה. אתם יכולים להחליט בדיוק מה להוסיף ובאיזה שלב להוסיף, כך אתם מרגישים תמיד שאתם אלה שמחליטים מה טוב לכם ומתי. זה ללא ספק יגרום לכם לבטוח יותר בחברת התעופה שאיתה אתם אמורים לנסוע, וכמובן לקבל מחירים הרבה יותר אטרקטיביים ופתאום הטיסות יהפכו להיות דבר שכיח שתוכלו לעשות לעיתים קרובות.

מה ההבדל בין טיסות לואו קוסט לטיסות רגילות?

כמו שאמרנו ישנם לא מעט הבדלים אשר בגינן עלויות הטיסה הפכו להיות זולות באופן משמעותי. חברות תעופה כמו ריינאייר ישראל המציעות שירותי לואו קוסט מציעות מספר שינויים על מנת שתוכלו לקבל כרטיסי טיסה במחירים זולים. השינויים הבולטים ביותר הם:

 • הנוסעים לא יקבלו ארוחות במהלך הטיסה (כל נוסע שרוצה ארוחה יצטרך לשלם כסף על הארוחה)
 • הנוסעים לא יוכלו לבחור מקום ישיבה מראש (כל נוסע שירצה לבחור מקום ישיבה יעשה זאת בתוספת תשלום)
 • כל ההזמנה מתבצעת דרך אתר האינטרנט (על מנת לחסוך בכוח אדם של נציגי שירות של החברה)
 • הזמנות מעכשיו לעכשיו יהיו הרבה יותר יקרות מאשר הזמנות אשר מבוצעות מראש
 • הטיסות ימריאו וינחתו בשעות לא שגרתיות כך העלויות בשדה התעופה יהיו הרבה יותר זולות
 • הנחיתות וההמראות יתבצעו משדות תעופה קטנים יותר ולא בשדות התעופה המרכזיים
 • בטיסה עצמה לא תמצאו אוזניות או כל תוספת מיוחדת אשר עלולה לעלות כסף לחברת התעופה
 • כמות המטוסים של החברה תהיה קטנה לעומת החברות הגדולות, והמטוסים יהיו מדגם אחיד
 • מרגע הזמנת הטיסה לא ניתן יהיה לבצע שינויים בפרטי הטיסה, על מנת למנוע בעיות שונות

במחשבה ראשונה נדמה כי מדובר בשינויים משמעותיים מאוד אשר יכולים להעכיר את אווירת הטיסה שלכם, אך בפועל השינויים הללו משתלמים מאוד עבור מי שמחפש טיסות זולות. כל אחד מהפרטים הללו חוסכים לחברות התעופה מאות מיליוני דולרים מידיי שנה, דבר שמאפשר להן להוזיל את עלויות הטיסות עבור הנוסעים המגיעים אליהן.

לדוגמא בחברות כמו ריינאייר ישראל או וויז אייר, ניתן להוסיף לא מעט מהשירותים הללו בתוספת תשלום – כך שאם אחד מהשירותים כן חשוב לכם, אתם יכולים להוסיף אותו באופן נקודתי וכך להמשיך ולשמור על מחיר זול ומשתלם.

האם יש כאן מלכודת שחשוב להכיר?

אתם בטח ישר מרימים גבה וחושבים – רגע איפה הקאץ'? הרי אין סיבה שיוזילו לכם את מחירי הכרטיסים מבלי שתהיו בסכנה אחרת. אז אתם בהחלט צודקים, יש כאן מספר קאצ'ים שחשוב מאוד שתכירו אותם על מנת שתוכלו בסופו של יום לרכוש את הכרטיסים במחירים זולים ולא לשלם קנסות יקרים.

 • חשוב מאוד שתבדקו את המשקל של המזוודות שלכם בטרם ההגעה לשדה התעופה. הדרך הנפוצה ביותר של חברות לואו קוסט להרוויח כסף על הנוסעים זה באמצעות תשלום נוסף על עודף משקל. חשוב מאוד שתכירו את כל הדרישות על המזוודות ותעמדו בהן על מנת שלא תשלמו קנסות יקרים במיוחד.
 • אצל רוב חברות הלואו קוסט המוכרות לדוגמא ריינאייר ישראל הכרטיס הבסיסי כולל כבודת יד וטרולי בלבד, ואין אפשרות לשלוח מזוודה לבטן המטוס. אם אתם מעוניינים לשלוח גם מזוודה אל בטן המטוס כמובן שתצטרכו לשלם על כך כסף.
 • יש לכם בעיה לטוס במועד שבו קבעת את הטיסה? אתם ככל הנראה בבעיה. חברות לואו קוסט לא רואות בעין יפה ביטולים או שינויים במועדי הטיסות אותן קבעתם. לכן כל שינוי שכזה או ביטול עלול לגרור חיובים גדולים אשר לא יהיו כל כך משתלמים.
 • רוב ההתנהלות שלכם מול החברה תהיה באמצעות התכתבויות או צ'אטים שונים, יהיה לכם קשה מאוד למצוא מוקד שבו תוכלו לנהל שיחה מול בני אנוש. כך אותן חברות תעופה לואו קוסט חוסכות את העלויות של כוח האדם ויכולות להציע לכם כרטיסי טיסה במחירים זולים.

אהבת את הפוסט? שתפו עם חברים

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on twitter
שיתוף בטוויטר
Share on linkedin
שיתוף בלינקדאין
Share on pinterest
שיתוף בפינטרסט

פוסטים נוספים

קניות בלונדון

העיר לונדון ידועה בתור אחת הערים המרכזיות בעולם. מדובר בעיר הבירה של אנגליה, ונחשבת לאחת מהערים היוקרתיות והיפות ביותר בעולם. העיר ידועה במחיריה הגבוהים יחסית

כפרי נופש ביוון

למה לבחור בכפרי נופש ביוון? אילו כפרי נופש מומלצים ביוון? מה המחירים לכפרי נופש ביוון?

מזג האוויר בסנט פטסבורג

סנט פטסבורג נחשבת לעיר השנייה בגודלה במדינת רוסיה ונמצאת בחלק המערבי ביותר של המדינה, בצדה הצפוני של רוסיה. העיר יושבת על שפך הים הבלטי, מה

ניו יורק למטייל

העיר ניו יורק, ידועה בתור אחת הערים המפורסמות בעולם- אולי המפורסמת מבין ערי העולם. לאורך השנים היא מותגה כאחת מהערים החשובות ביותר בהמון היבטים- בין

טיסות לפלמה דה מיורקה

פלמה דה מיורקה היא אחד מהיעדים העולם בשנים האחרונות בעיקר בעולם הצעיר והחי של המסיבות. פלמה דה מיורקה שוכנת על אי באמצע ים התיכון ומשתייכת

נכתב ע''י אבילו

נכתב ע''י אבילו

© 2019 כל הזכויות שמורות