ראשון עד חמישי: 8:00 - 17:30

התקשרו עכשיו

מזג האוויר בסנט פטסבורג

סנט פטסבורג נחשבת לעיר השנייה בגודלה במדינת רוסיה ונמצאת בחלק המערבי ביותר של המדינה, בצדה הצפוני של רוסיה. העיר יושבת על שפך הים הבלטי, מה שמעניק לה נופים מרהיבים ומיוחדים למדי. אוכלוסיית העיר כוללת כשישה מיליון תושבים (בכל המטרופולין כולו). אופי העיר מבחינת מזג האוויר, אינו שונה בסדרי גודל משאר חלקי המדינה, ועל כך אנו נרחיב בעמוד הקרוב.

סנט פטסבורג הינה אחת מהערים הגדולות ביותר ברוסיה. היא שוכנת בצד הצפון מערבי של המדינה, מה שמעניק לה אופי אקלימי שונה במעט משאר חלקי המדינה הגדולה והקרה.

חודשי החורף בסנט פטסבורג

החודשים הראשונים של השנה, חודשים ינואר, פברואר ומרץ- ידועים בתור חודשים קרים למדי בחלקה הצפוני של המדינה. למעשה, הטמפרטורות ומזג האוויר בעיר סנט פטסבורג נמצאות רוב הזמן מתחת לקו 0 המעלות, מה שמעיד על ירידת שלגים לאורך תקופת החורף. מדובר בחורף שונה בסדרי גודל מהחורף שאנו מכירים בארץ ישראל, וגם מחורפים במדינות אירופה השונות. השנה, בשנת 2019, הטמפרטורות אף הגיעו לעיתים לקו -15 מעלות צלזיוס, טמפרטורה מקפיאה לכל הדעות. לקראת סוף חודש מרץ, ניתן לראות עלייה הדרגתית בטמפרטורות של העיר, ולמשעה הן מטפסות עד לקו 5 מעלות מעל קו האפס.

החודשים הבאים, אפריל, מאי ויוני, מאופיינים בטמפרטורות יותר נוחות. לאורך שעות היום מדובר בטמפרטורות שעשויות להגיע עד 20 מעלות צלזיוס, בעוד בלילות הטמפרטורה עשויה לצלול ולהגיע שוב לאזור ה-0 מעלות. הטמפרטורה הנוחה בחודשים הללו במהלך היום, מושכות מאות אלפי תיירים כל שנה לאזור זה של רוסיה, ובפרט לעיר סנט פטסבורג.

חודשי הקיץ בסנט פטסבורג

החודשים הבאים, יולי, אוגוסט וספטמבר, מאופיינים בטמפרטורות גבוהות יחסית גם לאורך שעות היום וגם לאורך שעות הלילה. בעוד במהלך היום הטמפרטורות עשויות להגיע לאזור 25 מעלות מעל קו האפס, בלילה הן מתייצבות סביב קו ה-10 מעלות. חשוב לציין שעל אף שמדובר בטמפרטורות יחסית גבוהות לאזור זה, ממטרים וסופות גשמים עשויות להתקיים בכל יום והן מהוות דבר שבשגרה באזור זה של רוסיה.

החודשים אוקטובר, נובמבר ודצמבר, מביאים מגמה של ירידה בטמפרטורות במהלך היום ובמהלך הלילה, ולמעשה סוגרות מעגל שלם. בחודשים אלו אנו עדים לירידה משמעותית ומהירה בטמפרטורות של העיר, ומגיעות כבר באזור נובמבר לממוצע מעלות של 0 מעלות ביום וכמה מעלות מתחת ל-0 במשך הלילה.

אהבת את הפוסט? שתפו עם חברים

Share on facebook
שיתוף בפייסבוק
Share on twitter
שיתוף בטוויטר
Share on linkedin
שיתוף בלינקדאין
Share on pinterest
שיתוף בפינטרסט

פוסטים נוספים

מה זה טיסת לואו קוסט

טיסות לואו קוסט הפכו להיות נפוצות מאוד בעיקר בעשור האחרון, בעקבות כניסתן של חברות תעופה חדשות חוקי המשחק השתנו לחלוטין. טיסות לואו קוסט יכולה להביא

קניות בלונדון

העיר לונדון ידועה בתור אחת הערים המרכזיות בעולם. מדובר בעיר הבירה של אנגליה, ונחשבת לאחת מהערים היוקרתיות והיפות ביותר בעולם. העיר ידועה במחיריה הגבוהים יחסית

כפרי נופש ביוון

למה לבחור בכפרי נופש ביוון? אילו כפרי נופש מומלצים ביוון? מה המחירים לכפרי נופש ביוון?

ניו יורק למטייל

העיר ניו יורק, ידועה בתור אחת הערים המפורסמות בעולם- אולי המפורסמת מבין ערי העולם. לאורך השנים היא מותגה כאחת מהערים החשובות ביותר בהמון היבטים- בין

טיסות לפלמה דה מיורקה

פלמה דה מיורקה היא אחד מהיעדים העולם בשנים האחרונות בעיקר בעולם הצעיר והחי של המסיבות. פלמה דה מיורקה שוכנת על אי באמצע ים התיכון ומשתייכת

נכתב ע''י אבילו

נכתב ע''י אבילו

© 2019 כל הזכויות שמורות